AA+A++

Zapytanie ofertowe - usługi prawne

Opublikowano 03-01-2025r.

Poniżej protokół z rozstrzygnięcia zapytania ofertowego – radca prawny

Protokół z rozstrzygnięcia Radca Prawny

W załączeniu zapytanie ofertowe dot. świadczenia usług prawnych dla pracowników OPS

TERMIN SKŁADANIA OFERT UPŁYWA 03-01-2025R.

zapytanie ofertowe – radca prawny

Opublikowano:  27-12-2024r.

Wigilia dla osób samotnych

Spotkanie wigilijne w stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju, zorganizowane dla osób samotnych, stworzyło wyjątkową okazję do wspólnego celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie zostało przygotowane z inicjatywy burmistrza Leszka Świdra oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

Do wigilijnego stołu zasiedli m.in. burmistrz Leszek Świder, proboszcz parafii św. Teresy ks. Dariusz Pacula, radni miejscy, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Wanda Macioł. Gości przywitała kierownik OPS, Barbara Łopata, życząc wszystkim zdrowych, pełnych ciepła i serdeczności świąt. Życzenia złożył także burmistrz Leszek Świder, podkreślając nadzieję na spokojny i przewidywalny nadchodzący rok.

Ksiądz Dariusz Pacula poprowadził wspólną modlitwę, a po błogosławieństwie posiłku zgromadzeni tradycyjnie składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Spotkaniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu rodzinnej kapeli Jana Pranicy z Chabówki, która wprowadziła uczestników w świąteczny nastrój, grając tradycyjne kolędy.

Wydarzenie było nie tylko chwilą wytchnienia i radości dla osób samotnych, ale także pięknym przykładem lokalnej integracji i solidarności w świątecznym duchu.

Na wigilijną wieczerzę zaproszono około 105 osób samotnych, które mogły cieszyć się nie tylko wspólną atmosferą, ale również tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Na stole znalazły się czerwony barszcz z uszkami, smażona ryba z surówką i ziemniakami, a także ciasto i kompot.

Organizatorzy, dbając o każdy szczegół, przygotowali dla uczestników słodkie upominki oraz artykuły żywnościowe, które zostały zakupione przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Szczególna uwaga została poświęcona również osobom chorym, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu – dla nich świąteczna wieczerza została dostarczona bezpośrednio do domu.

Wydarzenie było wyrazem troski i solidarności lokalnej społeczności, oferując samotnym mieszkańcom Rabki-Zdroju chwilę radości i ciepła w tym szczególnym czasie.

redakcja: Piotr Kuczaj

za: https://gmina.rabka.pl/main/aktualnosci/Wigilia-dla-samotnych/idn:9437

 

Mikołajki w rabczańskim OPS

Mikołajki w rabczańskim OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju, jak co roku,  nie zapomniał o swoich małych podopiecznych. W dniu 6 grudnia br. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju zostały rozdane paczki mikołajowe dla dzieci z rodzin z terenu gminy Rabka-Zdrój znajdujących się w trudnej  sytuacji życiowej. Łącznie przekazano 31 paczek dla dzieci z 17 rodzin. Do paczek mikołajowych dołączony został upominek w postaci gry planszowej lub książki przekazanych przez firmę „Cosinus” z Zabrza, a sfinansowane przez sponsorów z terenu gminy Rabka-Zdrój.

Gmina Rabka-Zdrój podpisała list intencyjny dot. projektu Małopolski TeleAnioł 2.0

Ratuje życie, daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia pomoc w domowych obowiązkach. Od sześciu lat Tele-Anioł wspiera Małopolan. W bieżącej edycji już ponad 1,5 tys. osób otrzymało wsparcie. Wielu z nich udało się uratować życie. Aby dotrzeć do kolejnych potrzebujących pomocy, władze województwa zaprosiły do współpracy 67 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którzy pomogą w promocji przedsięwzięcia i rekrutacji nowych uczestników. W uroczystości przekazania listów intencyjnych wzięli udział marszałek Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W wydarzeniu, które odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie uczestniczyli również: Ilona Wal i Anna Listwan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Urszula Jarosz i Joanna Wałęza z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Piotr Bodzek ze Stowarzyszenia Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego.

Małopolski Tele-Anioł 2.0 to wsparcie w formie opaski noszonej na ręce, dzięki czemu w każdym miejscu, o każdej porze podopieczny projektu może czuć się bezpieczny. Dzięki opaskom bezpieczeństwa monitorującym parametry życiowe, możliwe jest natychmiastowe wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia. Tele-Anioł to również usługi opiekuńcze i sąsiedzkie. Prozaiczne na pozór czynności jak zrobienie zakupów czy posprzątanie mieszkania dla schorowanych i niepełnosprawnych są często barierą nie do pokonania. Dzięki oferowanej pomocy uczestnicy projektu mogą dłużej pozostać w swoim miejscu zamieszkania. Rodziny naszych podopiecznych podkreślają, że dzięki projektowi mogą bez strachu o zdrowie najbliższych realizować swoje obowiązki zawodowe.

Nowym komponentem projektu jest pilotaż usług telemedycznych, którym objętych zostanie 300 uczestników/uczestniczek korzystających z usług teleopiekuńczych. Dodatkowo wsparcie w postaci usług opieki wytchnieniowej otrzyma 150 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnością.

Docelowo opaskę otrzyma 8 tysięcy podopiecznych. Z usług opiekuńczych i pomocy sąsiedzkiej skorzysta 2,5 tysiąca osób, a z opieki wytchnieniowej i poradnictwa specjalistycznego, 150 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 155 mln zł, z czego blisko 132,5 mln zł stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze dla Małopolski 2021-2027.

Projekt swoim zasięgiem obejmuje cały region. Listy intencyjne podpisało 67 małopolskich samorządów. W ramach współpracy, informacje pojawią się na stronach internetowych urzędów miast i gmin. W akcję promocyjną będą zaangażowani także pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej.

Gminę Rabka-Zdrój reprezentowała Pani Barbara Łopata – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

/żródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/kolejne-samorzady-pomoga-teleaniolowi-w-dotarciu-do-potrzebujacych/

Ankieta dotycząca polityki senioralnej

Informujemy o możliwości wsparcia badania realizowanego przez Fundację Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, dotyczącego edukacji senioralnej.
Badanie ankietowe jest przeprowadzane w ramach wykonania przez Fundację usługi badawczej na rzecz zadania pn. „Edukacja Senioralna a jakość życia osób
starszych”

Kwestionariusz jest dostępny pod adresem internetowym:

https://edukacjasenioralna.webankieta.pl/

Rekomendacja Minister ds Polityki Senioralnej do udziału w badaniu

Pismo do powiatów i gmin Rekomendacja Minister ds Polityki Senioralnej do udziału w badaniu

Rekrutacja do opieki wytchnieniowej realizowanej w ramach projektu Małopolski Tele-Anioł 2.0

W poniższym linku zostały umieszczone informacje Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

dotycząca rekrutacji do opieki wytchnieniowej realizowanej w ramach projektu Małopolski Tele-Anioł 2.0

 

informacje i druki dot. opieki wytchnieniowej

NABÓR NA STANOWISKO PRACOWNIK SOCJALNY OPS RABKA-ZDRÓJ

Rozstrzygnięcie naboru na stanowisko pracy pracownik socjalny – Aktualizacja z dnia 30-12-2024r.

Wyniki poniżej

Protokół z rozstrzygnięcia naboru

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju ogłasza nabór na stanowisko Pracownika Socjalnego

Poniżej dokumenty do pobrania

nabór 2024

zalącznik 1

załącznik 2

Informacje dot. programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2025 - DIAGNOZA POTRZEB

 

Uprzejmie informujemy, iż Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na środki finansowe w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

W związku z planowanym złożeniem przez Gminę Rabka – Zdrój – Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce – Zdroju wniosku o przyznanie środków finansowych na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, prosimy o zgłaszanie potrzeb na realizacje ww. działań w roku 2025.

Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów (zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną), którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad:

  • dziećmi od ukończenia 2. roku życia do ukończenia 16 roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub
  • osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:

ü orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

ü orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44, z późn. zm.)

Dzięki temu wsparciu, osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki nad osobą z niepełnosprawnością dysponować będą czasem, który mogą przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw życiowych. Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy członkowie rodzin lub opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Uczestnik  nie ponosi odpłatności za realizację usługi w ramach Programu.

Aktywność zawodowa, nie wyklucza członka rodziny lub opiekuna z możliwości uzyskania usługi opieki wytchnieniowej.

Program realizowany jest w dwóch formach:

1)      świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego,

2)      świadczenia usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu całodobowego.

Usługi opieki wytchnieniowej mogą świadczyć osoby, niebędące członkami rodziny uczestnika, które:

1) posiadają dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie: asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarka, siostra PCK, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta lub, za zgodą realizatora Programu, w innych zawodach i specjalnościach o charakterze medycznym lub opiekuńczym, lub

2) posiadają co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami, np. doświadczenie zawodowe, doświadczenie w udzielaniu wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w formie wolontariatu, lub

3) zostaną wskazane przez uczestnika Programu w Karcie zgłoszenia do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, której wzór stanowi załącznik nr 7 do Programu.

Posiadanie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2, może zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Podmiotem tym może być również osoba fizyczna (a więc nie tylko osoba prawna, czy jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej), która zleciła udzielenie bezpośredniej pomocy osobie z niepełnosprawnością. Ocena posiadania przez osobę doświadczenia w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami należy do realizatora Programu.

W przypadku gdy usługi opieki wytchnieniowej, mają być świadczone dla członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad małoletnimi, w odniesieniu do osób, które mają świadczyć usługi opieki wytchnieniowej, muszą zostać spełnione warunki określone w art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. 2024 poz. 560 z późn. zm.), a także wymagana jest pisemna akceptacja osoby, która ma świadczyć usługę opieki wytchnieniowej ze strony rodzica lub opiekuna prawnego małoletniego.

W celu rozeznania faktycznych potrzeb w zakresie usług opieki wytchnieniowej przeprowadzamy niniejszą diagnozę, która posłuży do przygotowania wniosku na środki finansowe na realizację Programu.

Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w ramach Programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025,  proszone są o zgłaszanie się osobiście do tut. Ośrodka Pomocy Społecznej w  Rabce – Zdroju, ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka – Zdrój w pokoju nr 3 bądź telefonicznie pod nr telefonu: (18) 27 79 868
w godzinach urzędowania OPS.

Termin zgłoszenia do Programu upływa 22.11.2024 r.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w programie „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Programie – stanowi jedynie diagnozę potrzeb w powyższym zakresie. Po otrzymaniu środków z funduszu solidarnościowego Gmina Rabka – Zdrój będzie prowadziła nabór uczestników do Programu.

Szczegóły Programu zawarte są pod adresem: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1555,nabor-wnioskow-w-ramach-resortowego-programu-ministra-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2025

 

Dołącz do ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez Przemocy

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową
Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu
przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie
i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do
19 listopada 2024 roku.

Pliki z informacjami

ZAPROSZENIE KKOD MINISTERSTWO

INSTRUKCJA_PODŚWIETLANIA

 

Projekt wsparcia osób bezrobotnych

Poniżej informacja o projekcie realizowanym przez firmą MDCH i Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan

Szanowni Państwo,

informujemy, że kontynuujemy rekrutację do udziału w projekcie pn. WPROWADZAM ZMIANY (nr projektu: FEMP.06.06-IP.02-0050/23).

W związku z tym, w imieniu zawiązanego partnerstwa pomiędzy firmą MDCH i Małopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan zwracamy się z prośbą do Państwa o rozpowszechnienie informacji o projekcie i zaproszenie do udziału w nim osób pozostających bez zatrudnienia, które utraciły zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiadające jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną.

Proszę o kierowanie tych osób do nas. Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym, jednak liczba miejsc jest ograniczona (w projekcie biorą również udział osoby w okresie wypowiedzenia i zagrożone utratą pracy).

W ramach projektu uczestnicy będą mogli skorzystać w szczególności z:
ü indywidualnego doradztwa zawodowego,
ü  szkoleń i kursów prowadzących do uzyskania kwalifikacji/nabycia kompetencji,
ü  płatnych staży – średni czas trwania stażu 5 miesięcy, w tym stypendium stażowe, refundacja kosztów opieki nad dziećmi do 7 roku życia, zwrot kosztów dojazdu,
ü  studiów podyplomowych,
ü  pośrednictwa pracy.

Szerszą informację o projekcie WPROWADZAM ZMIANY mogą Państwo uzyskać w biurze projektu lub na stronie https://mdch.edu.pl/projekty/wprowadzam-zmiany/. Tam też znajduje się formularz elektroniczny, który można wypełnić zdalnie.

Biuro Projektu zlokalizowane jest w Małopolskim Związku Pracodawców Lewiatan pod adresem: Wielicka 181a, 30-663 Kraków, czynne jest od poniedziałku do piątku.
Spotkania osobiste są możliwe w uzgodnionej telefonicznie godzinie.

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: +48 608 049 466.

Z poważaniem

Mariola Jażdżyk
Specjalista ds. rekrutacji

Następna strona »